skip to Main Content

Professorit ja vastaavat

Heikkinen Eino, gerontologia ja kansanterveys, emeritus, eino.heikkinen@jyu.fi
Kokko Katja, tutkimusjohtaja, elämänkaaripsykologia, katja.r.kokko@jyu.fi, +358 40 805 3500
Kovanen Vuokko, laboratoriopäällikkö, emerita, vuokko.kovanen@jyu.fi
Kröger Teppo, yhteiskuntapolitiikka, teppo.kroger@jyu.fi, tel.  +358 40 805 4160
Nikander Riku, gerontologia, riku.p.nikander@jyu.fi, tel. +358 40 805 4818
Rantanen Taina, gerontologia ja kansanterveys, taina.rantanen@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3590
Sipilä Sarianna, liikuntagerontologia, sarianna.sipila@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3593
Suominen Harri, liikuntagerontologia, emeritus, harri.k.suominen@jyu.fi

Tutkijat ja muu henkilöstö

Aaltonen Laura, laura.u.aaltonen@student.jyu.fi, tel. +358 44 705 4444
Bondarev Dmitriy, dmitriy.d.bondarev@jyu.fi, tel. +358 40 805 4582
Bonsdorff von Mikaela, mikaela.vonbonsdorff@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3605
Chasandra Mary, maria.m.chasandra@jyu.fi, tel. +358 40 805 3979
Edgren Johanna, johanna.edgren@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3565
Eronen Johanna, johanna.eronen@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3550
Gao Ying, ying.y.gaa@jyu.fi
Hietavala Enni, enni.hietavala@jyu.fi, tel. +358 40 805 4733
Hyvärinen Matti, matti.v.hyvarinen@student.jyu.fi
Juppi Hanna, hanna.k.juppi@jyu.fi
Kajan Niina, niina.kajan@jyu.fi, tel. +358 40 805 3209
Karavirta Laura, laura.i.karavirta@jyu.fi, tel. +358 40 805 5041
Karppinen Jari, jari.e.j.karppinen@jyu.fi
Karvinen Sira, sira.m.karvinen@jyu.fi, tel. +358 50 362 5120
Karvonen Jenni, jenni.m.j.karvonen@student.jyu.fi
Kauppinen Markku, markku.a.kauppinen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3559
Kekäläinen Tiia, tiia.m.kekalainen@jyu.fi
Keskinen Kirsi, kirsi.e.keskinen@jyu.fi, tel. +358 40 805 4203
Koivunen Kaisa, kaisa.m.koivunen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3972
Korhonen Marko, marko.t.korhonen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3563
Laakkonen Eija, eija.laakkonen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3588
Leinonen Emilia, emilia.a.leinonen@jyu.fi
Lisko Inna, inna.lisko@jyu.fi, tel. +358 40 805 3118
Mathew Puthenparambil Jiby, jiby.j.mathew-puthenparambi@jyu.fi
Palmberg Lotta, lotta.m.palmberg@student.jyu.fi
Palonen Eeva-Maija, eeva-maija.palonen@jyu.fi, tel. +358 40 805 4211
Portegijs Erja, erja.portegijs@jyu.fi, tel.  +358 40 481 4347
Pynnönen Katja, katja.pynnonen@jyu.fi,tel. +358 40 805 4314
Rantalainen Timo, timo.rantalainen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3252
Saajanaho Milla, milla.saajanaho@jyu.fi, tel. +358 40 805 4536
Sillanpää Elina, elina.sillanpaa@jyu.fi, tel. +358 40 142 9639
Siltanen Sini, sini.k.t.siltanen@jyu.fi
Skantz Heidi, heidi.e.skantz@jyu.fi, +358 40 805 3721
Suominen Tuuli, tuuli.suominen@jyu.fi, tel. +358 40 805 4857
Tirkkonen Anna, anna.a-k.tirkkonen@student.jyu.fi, tel. +358 40 805 4855
Tourunen Anu, anu.j.tourunen@jyu.fi, tel. +358 40 805 3843
Turunen Katri, katri.m.turunen@jyu.fi, tel. +358 40 182 7183
Törmäkangas Timo, timo.tormakangas@jyu.fi, tel. +358 40 805 3599
Vasara Paula, paula.vasara@jyu.fi, tel. +358 40 805 4193
Viljanen Anne, anne.viljanen@jyu.fi, tel.  +358 40 805 3603
Ylilahti Minna, minna.ylilahti@jyu.fi, tel.  +358 40 061 7229

Professorit ja vastaavat

Hervonen Antti, gerontologia, emeritus, antti.hervonen@uta.fi, tel. +358 40 190 1642
Hurme Mikko, mikrobiologia, mikko.a.hurme@uta.fi, tel. +358 3 3551 6652
Jylhä Marja, gerontologia, marja.jylha@tuni.fi, tel +358 40 588 9100
Jyrkämä Jyrki, sosiaaligerontologia, emeritus, jyrki.y.jyrkama@jyu.fi, tel. +358 40 805 4140
Jämsen Esa, geriatria, esa.jamsen@tuni.fi, tel. +358 50 318 6274
Nygård Clas-Håkan, työterveys, clas-hakan.nygard@tuni.fi, tel. +358 50 586 5959
Rissanen Pekka, terveystaloustiede, pekka.rissanen@tuni.fi, tel. +358 40 7292988
Stenholm Sari, gerontologia ja kansaterveys, sari.stenholm@tuni.fi, tel +358 50 318 7254
Valvanne Jaakko, geriatria, emeritus, jaakko.valvanne@uta.fi, tel. +358 40 190 9727

Tutkijat ja muu henkilöstö

Aaltonen Mari, mari.aaltonen@tuni.fi, tel. +358 40 1901674
Enroth Linda, linda.enroth@tuni.fi, tel. +358 40 190 1647
Forma Leena, leena.forma@tuni.fi, tel. +358  40 190 1604
Halonen Pauliina, pauliina.halonen@tuni.fi, tel. +358 50 437 7338
Jolanki Outi, outi.jolanki@tuni.fi, tel. +358 40 190 1660
Jylhävä Juulia, juulia.jylhava@ki.se, tel. +358  3 3551 6874
K. C. Prakash, k.c.prakash.x@tuni.fi, tel. +358 50 509 9158
Kananen Laura, laura.kananen@tuni.fi, tel. +358 50 318 6296
Kangasluoma Tiina, tiina.kangasluoma@tuni.fi, tel. +358 40 190 1649
Kerminen Hanna, hanna.kerminen@tuni.fi
Keskinen Katri, katri.keskinen@tuni.fi, tel. +358 50 437 7625
Laakso Suvi, suvi.laakso@tuni.fi, tel. +358 50 437 7587
Lehto Vilhelmiina, vilhelmiina.lehto@tuni.fi
Lemivaara Marjut, marjut.lemivaara@tuni.fi, tel. +358 50 530 7869
Lumme-Sandt Kirsi , kirsi.lumme-sandt@tuni.fi, tel. +358 40 190 1606
Marttila Saara, saara.marttila@tuni.fi, tel +358 50 318 5813
Neupane Subas, subas.neupane@tuni.fi, tel. +358 40 190 9709
Nevalainen Tapio, tapio.nevalainen@tuni.fi, tel. +358 50 318 6248
Nikander Pirjo, pirjo.nikander@tuni.fi, tel. +358 40 190 1373
Niska Miira, miira.niska@tuni.fi
Nosraty Lily, lily.nosraty@tuni.fi, tel. +358  40 1901660
Ojala Hanna, hanna.ojala@tuni.fi, tel. +35840 190 1246
Palonen Mira, mira.palonen@tuni.fi, tel. +35840 190 1451
Pietilä Ilkka, ilkka.pietila@helsinki.fi
Pirhonen Jari, jari.pirhonen@tuni.fi, tel. +358 41 788 5478
Pulkki Jutta, jutta.pulkki@tuni.fi, tel +358 50 318 6742
Siukola Anna, anna.siukola@tuni.fi, tel.  +358 50 318 7749
Surakka Johanna, johanna.surakka@tuni.fi, tel. +358 50 318 7828
Tiainen Kristina, kristina.tiainen@tuni.fi, tel. +358 40 190 1648

Tieteellinen ohjausryhmä 2018-2021

Susanne Iwarsson, Boo Johansson ja Päivi Topo

Professori Susanne Iwarsson, Lundin yliopisto
Professori Boo Johansson, Göteborgin yliopisto
Professori Rikke Lund, Kööpenhaminan yliopisto
Johtaja, dosentti Päivi Topo, Ikäinstituutti

Back To Top
×Close search
Search